Tworzenie AVD-Android Virtual Device

Mając skonfigurowane środowisko pracy ostatnią rzeczą potrzebną nam do pracy jest możliwość testowania aplikacji. Do tego celu możemy wykorzystać fizyczne urządzenie z systemem android jak również AVD czyli android virtual device. W tym poście zajmiemy się drugim sposobem czyli utworzymy wirtualne urządzenie android na naszym komputerze. Wybieramy w eclipse Window->AVD Manager. W oknie managera wybieramy New

avd1

Wypełniamy pola w zależności od wersji systemu Android który ma emulować nasze urządzenie. W moim przypadku jest to wersja 2.3.3. Nazwa jest dowolna jej określenie ma za zadanie pomóc na przy rozróżnieniu emulatorów wybieranych przez nas do testów .Dodatkowo zaznaczyłem emulacje karty SD oraz określiłem jaka przestrzeń dyskowa zostanie jej przekazana. Jak widać można również dokonać zmian innych parametrów tworzonego emulatora. Klikamy Create AVD. Emulator został dodany do listy managera jak pokazałem na screenie poniżej.

avd2

Możemy utworzyć kilka emulatorów w celu testowania naszych aplikacji na różnych wersjach systemów czy też różnych rozdzielczościach. Udało się nam stworzyć emulator urządzenia android który możemy uruchomić na naszym komputerze.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s